Články

 

VOLBY 2018 - ZVOLTE LEPŠÍ PRAHU 3

Program ČSSD pro volby do Zastupitelstva městské části Praha 3

 

 Pokračování

ROZHOVOR: Přinášíme potřebné inovace do pražského vzdělávání, říká radní hlavního města pro školství Irena Ropková

Pražská radní pro školství a evropské fondy Irena Ropková po třech letech ve funkci hodnotí v rozhovoru stav pražského školství jako vynikající. Hlavnímu městu se podle ní daří investovat do rozšiřování kapacit škol a do modernizace jejich vybavení a rovněž díky evropským fondům posunovat pražské školství kupředu.

 Pokračování

Nové komunitní centrum se otevřelo seniorům, dětem i cizincům

Kurzy, workshopy, hlídání dětí nebo poradenské služby. To vše a mnoho dalšího nabízí nové komunitní centrum, které bylo v závěru listopadu slavnostně otevřeno v Koněvově ulici. Za podpory evropských fondů, neziskových organizací i pražského magistrátu tak mají senioři, děti v tíživé sociální situaci i cizinci možnost nově navštěvovat místo, které má sloužit právě jim a jejich potřebám.

 Pokračování

Díky centrálním nákupům by Praha 3 mohla uspořit miliony korun.

V době ekonomické recese musí i Praha 3 hledat další úspory v oblasti běžných výdajů tak, aby pokud možno současně nedošlo k omezení služeb ve prospěch obyvatel Prahy 3. Jednou z takových cest může být i zavedení systému centralizovaných nákupů některých komodit a služeb, které jsou v současné době nakupovány samostatně ze strany jednotlivých škol, zařízení poskytujících sociální služby i samotného úřadu - tyto organizace zatím nemohou využívat úspor, které by bylo možné na trhu docílit v případě, že by byl poptáván větší objem dané komodity (např. elektrické energie, plynu nebo kancelářských potřeb) za všechny subjekty společně.

 Pokračování

TISKOVÁ ZPRÁVA ZASTUPITELŮ ŽIŽKOV (NEJEN) SOBĚ A ČSSD

Praha 3 chce vydávat předražené a cenzurované Radniční noviny
 
 

Praha 13. března 2012: Opoziční zastupitelé jsou velmi znepokojeni netransparentním a nehospodárným postupem Rady Městské části Praha 3 při změně vydavatele Radničních novin. Koalice zároveň chce nadále uplatňovat stávající naprostou obsahovou kontrolu tohoto periodika. Zástupci opozičních stran proto požadují zrušení stávajícího koncesního řízení a otevření Radničních novin jiným než koaličním názorům.

 Pokračování

Soupeři se mění, sociální demokracie zůstává.

Podstata sociální demokracie
 

Za 133 let existence byla sociální demokracie prověřena řadou krizí, několikrát byla její existence zachována pouze mimo české země. Touto politickou stranou prošla řada osobností. Svoji státotvornost sociální demokracie prokázala při všech krizích, kterými tato země od té doby prošla.

 Pokračování

Zastavíme plýtvání a zbytečné megalomanské projekty.

Současné hospodaření s prostředky městské části Praha 3 je žalostné. Vedení radnice vynakládá miliony korun z peněz daňových poplatníků, aby v radničních novinách přesvědčilo občany o tom, jak úspěšně spravuje město. Pravda je ale někde jinde.

 Pokračování

Dojde po volbách na Žižkově ke změně?

Chceme-li na Žižkově změnit směr, musíme se všichni pořádně opřít do kormidla, jinak budeme další čtyři roky sledovat opakování stejné hry.

 Pokračování

A kolik přispěl developer?

Developeři se musejí podílet na úhradě nákladů na postavení veřejné infrastruktury, které svými soukromými investicemi vyvolají.

 Pokračování

Kraken, ratlík a další zvířátka.

Koukám jako blázen na situaci kdy si to významní představitelé ČSSD rozdávají v novinách „na plný pecky“.

 Pokračování

  stránka 1/5   následující>>