Materiály k volbám 2014 - MĚNÍME PRAHU 3 K LEPŠÍMU

Nákladové nádraží zachráněno. Teď vymyslet, co s ním

Téma žižkovského Nákladového nádraží se táhne již několik let. Zatímco pravice by ráda místo zastavěla, sociální demokracii a středovým stranám na radnici Prahy 3 se podařilo prosadit památkovou ochranu místa. Respektive za památku byla prohlášena hlavní budova sestávající z administrativního křídla podél ulice Jana Želivského a dvou křídel, která sloužila jako překladiště materiálu a zboží.

 Pokračování

Pro hazard není u nás místo

Miliony z hazardu nebo bezpečné ulice? Takové dilema řeší v poslední době snad každá radnice nejen v Praze. Díky velmi volné legislativě v posledních letech vzniklo v Praze mnoho nejrůznějších heren a kasin. Ruku v ruce s nimi narostla v jejich okolí kriminalita a Praha 3 není výjimkou. V indexu kriminality je na tom Jarov a Žižkov špatně, přesto patří k těm bezpečnějším místům v centru hlavního města. Pro více informací ohledně kriminality se můžete podívat na web mapakriminality.cz.

 Pokračování

Vraťte nám "Jiřák", neničte ho betonem

Náměstí Jiřího z Poděbrad se může chlubit dominantou v podobě kostela Nejsvětějšího srdce Páně od světoznámého architekta Josipa Plečnika, který byl dvorním architektem Tomáše Garrigue Masaryka. Náměstí vzniklo již v roce 1896 jako náměstí krále Jiřího. Šlo o poctu panovníkovi, který ukončil dlouhotrvající spory mezi husity a katolíky na českém území. Kostel v centru náměstí byl postaven v letech 1928 - 1932 a vysvětil ho kardinál Karel Kašpar.

 Pokračování

Už žádné problémy s úřady. Pomůže ombudsman

Problémy s byrokracií. Skoro každý z nás to někdy zažil. Přijdete na úřad, pracovníci se vám moc nevěnují a případy, kdy navíc ve svém rozhodování pochybí, nejsou ojedinělé. Jenže na koho se obrátit s žádostí o nápravu? Teoreticky na svého zastupitele. Jenže ten nemusí být v dané problematice úplně zběhlý. Pak je tu možnost právníka. Za toho ale zaplatíte nemalé peníze.

 Pokračování

Zelené město není zelené, zabraňme mu!

Za východní hranicí naší městské části, kterou lemují ulice Spojovací a Českobrodská, vyrůstá v současnosti již druhá etapa rozsáhlého developerského projektu Zelené město, která má počet nově vybudovaných bytů v této lokalitě navýšit na plných 765. Developer chystá zároveň realizaci třetí etapy o třech bytových domech a rovněž i čtvrté etapy, zvané Trojlístek. Počet bytů v této lokalitě tak výhledově přesáhne těžko představitelných tisíc jednotek.

 Pokračování